CHP MYK'sı toplandı! IMF ile görüşme de konuşulacak

Video: CHP MYK'sı toplandı! IMF ile görüşme de konuşulacak

CHP'de Olağan Kurultay süreci başlıyor. Aynı zamanda CHP ve İYİ Partili vekillerin IMF heyetiyle görüşmelerine ilişkin tartışmalar da gündemde. CHP'nin haftalık Merkez Yürütme Kurulu gerçekleştiriliyor. Toplantıda hangi konular masaya yatırılacak? Ayrıntıları CNN TÜRK muhabiri Ünal Kaya Ankara'dan aktardı.

IMF görüşmesine ilişkin Faik Öztrak’tan bir açıklama bekliyoruz. Saat 15:00’te MYK sonrasındaki açıklama, Parti Sözcüsü Faik Öztrak tarafından yapılacak.


Bu konuya ilişkin detayları da paylaşmasını bekliyoruz. Şu an itibariyle de bu görüşmenin detayları hem CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla, hem de MYK üyeleriyle görüşüyor. Tabi bu gündeme bağlı olarak, IMF görüşmesine bağlı olarak Türkiye’deki ekonomik gündemi de yine CHP’nin MYK’sı değerlendiriyor. Muhtemelen de Parti sözcüsü Faik Öztrak’ın bugün yapacağı açıklamada yine ekonomik ilişkilere ilişkin de değerlendirmelerde bulunmasını bekliyoruz.


Bir diğer başlık Kurultay takvimi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurultay takvimini resmi olarak açıklamasını bekliyoruz. Bu ay sonunda bu açıklamanın yapılması bekleniyor. Ancak bugün yapılan MYK’da da artık kurultay takvimine ilişkin son detayların konuşulması, görüşülmesi, paylaşılması bekleniyor. Muhtemelen de 2020’nin Nisan ayı içerisinde CHP’nin Olağan Kurultayını yapması bekleniyor.


Bu çerçevede delege seçimi, ilçe başkanları, il başkanları ve son olarak da Genel Başkan ve Genel Merkez yönetiminin seçimine yönelik bir süreçten bahsediyoruz. Bu süreç içerisinde, daha önceki kurultaylarda yaşanan parti içi yarışın bu kurultayda yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu. Yine bunu da MYK toplantısı ve sonrasındaki süreçlerde de takip ediyor olacağız.


Bu ayın 28’inde Cumhuriyet Halk Partisi bir Suriye Konferansı düzenleyecek. Bu konferansa ilişkin de katılımcılar listesi dâhil olmak üzere, yapılan hazırlıklar konusunda 2 ismin bilgi vermesini bekliyoruz.


Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’le birlikte, yine Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’da son detayları, hazırlıkları ve planlamaları MYK ile paylaşacak. Bu gün yapılacak basın toplantısında da yine bu konuya ilişkin detayların verilmesi bekleniyor.


Suriye Konferansı ile doğru orantılı olarak yine ‘Dış Politika’ meselesi, özellikle Suriye ile yaşanan gelişmeler, sınır ötesi operasyon hazırlıkları, aynı zamanda ABD ve Rusya’yla Türkiye arasındaki ilişkilerde ele alınacak konular arasında.


MYK’da, muhtemelen yargı reformu konusunda da bir değerlendirme yapılıyor. Adalet Bakanı’nın Cumhuriyet Halk Partisine yönelik yapması planlanan görüşme de bugünkü MYK’nın gündeminde

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS