CHP PM'de gündem ittifak | Video

Video: CHP PM'de gündem ittifak | Video

CHP'de Parti Meclisi dün Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda Millet İttifakı, CHP'nin pozisyonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi parti temasları sonrası ittifaklardaki son durum ele alındı. Görevden alınan İl başkanlarının itirazları da gündemdeydi.

CHP'de görevden alınan il ve ilçe başkanlarının itirazları değerlendirildi. Millet İttifak'ındaki son durum ele alındı.

Chp'de Parti Meclisi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Parti içindeki ve siyasi gelişmeler ele alındı.

Toplantıda ana gündem, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretleri sonrasında Millet İttifakının durumu oldu.

Bazı PM üyeleri, orta vadede Millet İttifakı'nı bekleyen riskler olduğunu, İYİ Parti'nin HDP üzerinden sıkıştırılması sonucunun ittifakı etkileyebileceğini ifade ettiler. Hatta bazı üyeler, "Bu durumda CHP HDP ile yalnız bırakılabilir. Partinin A, B, C planlamalarını yapması gerekir" dedi.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'le teması üzerinden değerlendirmeler de yapıldı. Edinilen bilgilere göre, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı büyük bir başarı gösterdi ve güçlenerek devam ediyor. Orada hiçbir sorun yok. Millet İttifakı’na yönelik bozma çabaları var. İttifakla birlikte iktidar olacağız. Bütün sorunları birlikte çözeceğiz. Temel Karamollaoğlu, hala burada duruyor, çok açık tavır takındı. Demokrat Parti Genel Başkanı da açıklama yaptı. Millet İttifakı’nda bir problem yok” dediği öğrenildi.

Toplantıda, MYK tarafından görevden alınan Gaziantep, Elazığ, Ağrı il başkanlarıyla ilçe başkanlarının itirazları da ele alındı. Her itiraz için ayrı ayrı yapılan oylamalarda, oy çokluğu ile itirazlar reddedildi. Boş bulunan il ve ilçe başkanlıklarına kısa bir süre içerisinde atama yapılacağı öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS