Son Dakika

CHP Ümraniye'de cinsel saldırı iddiası

A A

24.09.2021 - 21:43

Cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 5 yıla kadar hapsi istenen eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı'nın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, dava dosyasının esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için savcıya gönderilmesine karar verdi.

12 Mart 2020'de İstanbul Ümraniye'de bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilmişti. 5 yıla kadar hpsi istenen CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı'nın yargılanmasına devam edildi. Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık katılmadı. Mahkemede konuşan bir tanık, tacize uğradığı iddia edilen kişiyle görüştüğünü söyledi. Müşteki ise "Görüşme esnasında böyle bir olay olmuşsa bile şikayetçi olmamam gerektiği, yoksa kadın olmam nedeniyle zarar görebileceğimden bahisle konuşmalar yapıldı" dedi.

Başka bir tanık da müştekinin bir arkadaşının "Biz önümüzdeki günlerde gençlik kollarını öyle bir karıştıracağız ki gençlik kolları başkanı koltuğundan olacak" şeklinde söz söylediğini duyduğunu iddia etti. Müşteki de buna karşı "Namus bu kadar kolay bir kavram mı? Ben siyasi bir olay için namusumu bu şekilde ortaya koymam" dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, dosyanın esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için savcıya gönderilmesine karar verdi. Duruşma ertelendi.