CHP'de gerilim: Kaftancıoğlu'ndan Çelebi'ye 'Atatürkçülük' yanıtı

Video: CHP'de gerilim: Kaftancıoğlu'ndan Çelebi'ye 'Atatürkçülük' yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazan isimlerden milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile CHP İstanbul İl Başkanı arasında Atatürkçülük tartışması yaşanıyor. Katıldığı bir programda "Cezaevinde ziyaret ettim, evime geldi. Atatürkçü değilsem benimle dostluk yapmamalıydı" diyen Kaftancıoğlu'na, Çelebi de Twitter'dan yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdığı mektupla gündemdeki isim İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında karşılıklı açıklamalar süren bir atışma var.

KAFTANCIOĞLU:ATATÜRKÇÜ DEĞİLSEM DOSTLUK YAPMAMALIYDI

Halk TV'de katıldığı bir programda Kaftancıoğlu'na, Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy'un yazdığı mektup hatırlatıldı. Mektupta vekiller CHP'nin kurucu değerleri ve Atatürkçülüğe vurgu yapmış, bazı yöneticilerin CHP'yi halkın gözünde marjinalleştirdiğini ifade etmişti. Bu ifadeleri değerlendiren Canan Kaftancıoğlu, Atatürkçü olduğunu söylemiş Mehmet Ali Çelebi'yi geçmişteki görüşmeleri hatırlatarak eleştirdi. "Atatürkçü olmadığımı düşünüyorsa değil siyaset dostluk yapmamalıydı. Silivri zindanlarında tutuklu olduğu sürece tahliyeden sonra ilk geldiği yerlerden biri benim evimdir. Ben o gün de aynı Canan Kaftancıoğlu'ydum ve PM üyesiydim" dedi.

ÇELEBİ: AYNI PM'DE GÖREV YAPTIK,CEZAEVİNDEN TANIMAM

CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na Twitter'dan tepki gösterdi. Kaftancıoğlu'nun Halk TV'de katıldığı programdan bir bölüm paylaşan Çelebi, "Katledilen aydınımız Ümit Kaftancıoğlu anmasına katılıp, gelini olduğu için hanımefendiyi tanıdım. Cezaevinden tanımam. Aynı PM'de görev yaptığı birini cezaevinde zannetmesi trajikomik. Abimle tanışıklığı sebebiyle evine bir kez gittim" dedi.

Çelebi, Zaman gazetesinde o dönem Ergenekon-Balyoz davaları ile ilgili Kaftancıoğlu'nun açıklamasının da olduğu bir gazete kupürü de paylaştı. Kaftancıoğlu için "Davalardaki konumuna gelince aşağıdadır" ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS