CHP'de Parti Meclisi toplanıyor

Video: CHP'de Parti Meclisi toplanıyor

CHP'de Parti Meclisi, anayasa çalışmaları, güçlendirilmiş parlamenter sistem gündemiyle yarın toplanacak. Toplantı sokağa çıkma kısıtlaması ve koronavirüs önlemleri kapsamında video konferansla yapılacak. Güncel siyasi konular ve parti içi meseleler de ele alınacak.

CHP'de anyasa çalışmaları, hukuk ve ekonomi alanındaki konular ile HDP milletvekilleri hakkında hazırlanan fezlekeler masaya yatırılacak. Kılıçdaroğlu, kurmayları ile Parti Meclisi toplantısında buluşacak.

CHP Parti Meclisi'nin yarın saat 11:00'de toplanması planlanıyor. Koronovirüs salgını nedeniyle video konferansla gerçekleşecek toplantıya Kemal Kılıçdaroğlu Genel Merkez'den katılacak. Kılıçdaroğlu'nun yapacağı sunumun ardından, MYK Raporu PM üyeleri ile paylaşılacak.

Toplantıda, CHP'nin anayasa çalışmaları kapsamında hazırladığı verilerle hukuk devleti ve güçlendirilmiş parlementer sistemin inşasına ilişkin değerlendirmelerin yapılması bekleniyor.

Parti meclisinin gündeminde olacak önemli bir diğer başlıksa Cumhur İttifakı olacak. Sistemin sürekliliği için arayışlarına dair siyasi değerlendirmeler yapılacak.

HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için meclise gönderilen fezlekelerin genel kurulda oylaması sırasında CHP'nin nasıl bir yol haritası izleyeceği de Parti Meclisi üyelerine aktarılacak.

CHP'de 3 milletvekili ile başlayan ve Muharrem İnce ile devam eden istifaların da ele alınacağı toplantıda, Parti Meclisi üyelerinin halkın gündemiyle ilgili düşünceleri, parti örgütündeki ve üye yapısındaki son durum da görüşülecek.

Güncel siyasi gelişmelerin de gündeme geleceği toplantıda Kocaeli İl Disiplin Kurulu'nun ek süre talebi ile parti okulunda verilmesi planlanan eğitim içerikleri gibi parti içi gelişmeler de ele alınacak.

Koronavirüs salgını ile mücadele, alınan tedbirler, aşılama takvimi kısıtlama nedeniyle kepenk açamayan esnafa ilişkin başlıklarda görüşülecek başlıklar arasında olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS