CHP'den yurt dışında seçim çalışması

CHP'den yurt dışında seçim çalışması

CHP, yurt dışı örgütlenme çalışmalarına ağırlık verdi. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde düzenlenen çalıştayda, hane ziyaretlerinin yurt dışında da yapılmasına karar verildi. Ayrıca ana muhalefet partisi YSK'ya yapacağı girişimle sadece konsolosluk bölgelerinde değil, kiralama yapılarak sandık kurulmasını ve sayılarının artırılmasını isteyecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP, yurt dışında yaşayan gurbetçileri sandığa teşvik etmek için harekete geçti. Ana muhalefet partisi konsolosluk harici başka yerlerde de oy kullanılabilmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na başvuracak.

CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla İstanbul’da Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı düzenledi. Çalıştayda seçim hazırlıkları masaya yatırıldı. CHP, hane ziyaretleri çalışmasının yurt dışında da yapılmasına karar verdi. Yurt dışında da ev ve iş yerleri ziyaret edilerek partinin çalışmaları anlatılacak.

Çalıştayda, yurt dışında yaşayanların oy kullanma oranlarının arttırılması da gündeme geldi.
Yurt dışında yaşayan vatandaşların oy kullanmak için uzun mesafeleri aşarak konsolosluğa geldiklerini, saatlerce kuyrukta bekledikleri vurgulandı. O gerekçelerle de CHP, sadece konsolosluk bölgelerinde değil, onun dışındaki yerlerde de kiralama yapılarak sandık kurulması ve sandık sayılarının artırılması için YSK’ya başvuracak.