CHP'li Altay'ın Menderes benzetmesine tepki

Video: CHP'li Altay'ın Menderes benzetmesine tepki

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın "Erdoğan'ın sonu Menderes'e benzemesin" sözleri, AK Parti ve hükümet cephesinden sert tepki aldı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Özlediğiniz günleri çok beklersiniz" dedi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise CHP'li Altay'a 15 Temmuz'u hatırlattı.

"UMARIM ERDOĞAN'IN SONU MENDERES'E BENZEMESİN"

"Menderes de bir dönem dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk'ü koruma kanunu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan'ın da sonu benzemesin Menderes'e." Katıldığı bir televizyon programında CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın kullandığı bu ifadelere siyasetin tepkisi sert oldu.

SOYLU: VALLAHİ SİZİ 15 TEMMUZ'DAN BETER YAPARIZ

CHP'li Altay'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert tepki gösterdi. "Tarih fukarası, cahil. Siyasete, demokrasiye, millete inanmayan, hala darbeyi iktidar aracı gören zavallılar... "Menderes'in sonunu Erdoğan'a yakıştırmak... "Vallahi sizi, 15 Temmuz'dan beter yaparız" paylaşımında bulundu.

ALTUN: SİZ KİM OLUYORSUNUZ DA TEHDİT EDİYORSUNUZ?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyadan verdi tepkisini. "Alçakça tehdit savuran milli irade düşmanlarına karşı hep ayaktayız. Siz kim oluyorsunuz ki Sayın Cumhurbaşkanımızı geçmişte idam ettiğiniz merhum Başbakan Adnan Menderes'in sonu ile tehdit etmeye kalkıyorsunuz. Özlediğiniz o günleri çok beklersiniz. Son nefesimize kadar aziz milletimizin iradesi için mücadele edeceğiz." dedi.

ÇELİK: ELİNİZDEN GELENİ ARDINIZA KOYMAYIN

CHP'li Altay'a bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. "Milli iradeyi ölümle tehdit edenlere meydan okuyoruz" çağrısında bulundu Çelik. "Elinizden geleni ardınız koymayın" mesajı verdi. AK Parti Sözcüsü Çelik, "Cumhurbaşkanımızı 'Menderes'in sonu' ile tehdit edenlere diyoruz ki buyurun gelin, biz buradayız. Siz 'Menderes’in sonu' diye tehdit edin, biz milli irade diyerek dimdik karşınızdayız" ifadelerini kullandı.

Merhum Başbakan Adnan Menderes 27 Mayıs 1960'ta gerçekleşen askeri darbe sonucu tutuklanmış, Yassıada'da cunta yönetimi tarafından yargılanarak idam cezasına çarptırılmıştı. Menderes, 17 Eylül 1961'de darbeciler tarafından idam edilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS