CHP'li belediye başkanının ses kaydı tartışılıyor

Video: CHP'li belediye başkanının ses kaydı tartışılıyor

Muğla Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın sosyal medyada paylaşılan ve bir hakaret küfür içeren ses kaydı gündemde. CHP'li belediye başkanıyla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu talimat verdi. Karaca'nın durumu 20 Eylül tarihli MYK'da ele alınacak.

CHP'li belediye başkanı telefonda bir vatandaşa küfür etti. Kaydı alınan o görüşmenin ortaya çıkmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanının disipline sevk edilmesi talimatını verdi. Hakkında disipline sevk kararı verilen o isim, Muğla'nın Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca. Karaca, eylül ayın başında Fethiye Belediyespor'un kötü yönetildiğini dile getiren Serkan Yalnız isimli kişiye küfür ettiği ses kaydının ortaya çıkmasıyla gündeme geldi. Kayıtta kendisine hakaret edilen Yalnız, konuyu yargıya taşıdı.

KILIÇDAROĞLU MYK GÜNDEMİNE GETİRME KARARI ALDI

O ses kaydı gündemdeki sıcaklığını korurken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanı Karaca için düğmeye bastı. Kılıçdaroğlu, Karaca'nın yüksek disiplin kuruluna sevk edilmesi için gerekli işlemler başlatılsın talimatı verdi. Karaca'nın durumu önümüzdeki pazartesi günü MYK'da görüşülecek. Konunun Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile gündeme alınacak olması nedeniyle Karaca hakkında disiplin sürecinin başlatılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Karaca yüksek disiplin kuruluna kesin çıkarma, geçici çıkarma, kınama ve uyarı cezaları istemi ile sevk edilebilecek. Fethiye Belediye Başkanı'nın disipline sevk edilmesi durumunda, 25 Ekim'de toplanacak kurulda dosyasının ele alınması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS