CHP'li belediye başkanları oy isteyecek

CHP'li belediye başkanları oy isteyecek

CHP'li belediye başkanları genel seçimler için sahaya iniyor. 11 büyükşehir belediye başkanının da dahil olacağı o çalışmayı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun duyurdu. Torun, daha önce belediye başkanlarının saha çalışmasından olumlu dönüş aldıklarını vurguladı. O nedenle bu kararın alındığını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

11 büyükşehir belediye başkanı başta olmak üzere, CHP’li 249 belediye başkanı sahaya inecek. Hem kendi belediye bölgelerinde hem de diğer il ve ilçelerde halkla buluşacaklar.

Sözcü gazetesinin haberine göre, 2023 seçimlerini 'kader seçimi' olarak niteleyen CHP, genel seçimler öncesi yerel yönetimleri de devreye sokma kararı aldı. Hem CHP hem de 'ittifak adayı' olarak kazanılan belediyelerin başkanları vatandaşlarla buluşacak.

CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, o kararın nedenini "2023 seçimleri, Türkiye'nin kader seçimidir. Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimini kazanmak halkımıza karşı tarihi sorumluluğumuzdur" diyerek açıkladı. Topyekun bir mücadele yapılacağını,
belediye başkanlarının da o mücadelenin önemli bir unsuru olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seyit Torun, daha önce belediye başkanlarının saha çalışmasından olumlu dönüş aldıklarını vurguladı. "Bu nedenle yerel seçimlerde büyük bir başarı gösteren belediye başkanlarımız, genel seçimlerde de sahada olacak" dedi.