CHP'li Salıcı'dan Ahmet Türk'e ziyaret

CHP'li Salıcı'dan Ahmet Türk'e ziyaret

HDP'nin önde gelen isimlerinden Ahmet Türk'ten, "Yüzde 13 oy alan parti altılı masa içinde neden yer almıyor, HDP ile mesafe neden?" şeklinde bir çıkış gelmişti. Türk'ün bu ifadeleri gündemdeyken dikkat çeken bir ziyaret gerçekleşti. CHP genel başkan yardımcısı salıcı, Ahmet Türk ile görüştü.

DP’ye yakın isimlerden, Mardin Eski Belediye Başkanı Ahmet Türkten altılı masaya gelen mesajlar siyasetin gündemindeyken dikkat çeken bir ziyaret gerçekleşti. CHP’nin örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcısı oğuz kaan salıcı, salı akşamı Ahmet Türk’ü evinde ziyaret etti.

Ahmet Türk, Gazeteduvar internet sitesine verdiği röportajda, altılı masaya seslenerek, "Demokratik parlamenter sistem getireceğiz diyorlar. Kürtler niye güvensin? Somut adımların atılması lazım. Beklentimiz budur" değerlendirmesi yaptı.

Ahmet Türk, altılı masada HDP'nin yer almamasını da, "Yüzde 13 oyu olan bir parti neden altılı masanın içinde yer almıyor? HDP’yle aralarındaki mesafeyi koruyorlar, peki kimden korkuyorlar? Korkuyorsanız yarın bu meseleleri nasıl çözeceksiniz?" sorularını da yöneltti.

Bu açıklamalar siyasetin gündemindeyken CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Dalıcı, Ahmet Türk ile görüştü. Salıcı ziyaretin nezaket ziyareti olduğunu, görüşmenin siyasi bir gündemi olmadığını söyledi.