CHP'nin delege seçimlerinde kavga çıktı

  1. Türkiye
Video: CHP'nin delege seçimlerinde kavga çıktı
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Balıkesir Edremit'teki delege seçimlerinde gerginlik çıktı. Edremit <a class="in-news-link" href="/belediye" target="_blank" title="Belediye haberleri">Belediye</a> Başkanı Kamil Saka'nın oyları yönlendirmeye çalıştığı ve seçmene küfrettiği iddiası arbedeye neden oldu. 2 kişinin yaralandığı kavgada 1 kişi de gözaltına alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Balıkesir Edremit'teki delege seçimlerinde gerginlik çıktı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka'nın oyları yönlendirmeye çalıştığı ve seçmene küfrettiği iddiası arbedeye neden oldu. 2 kişinin yaralandığı kavgada 1 kişi de gözaltına alındı.

Edremit CHP İlçe Teşkilatı üyesi Ali Mezgil, Belediye Başkanı Kamil Saka'nın oyları yönlendirmeye çalıştığını, mavi listeye oy verilmesi için baskı yaptığını ileri sürdü. İddiaya göre Edremit Belediye Başkan CHP'li Kamil Saka seçmenlere küfretti. Zeytinli'nin eski Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın da Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş'a omuz attığı ve listeleri taşıyan bir partilinin eline vurduğu ileri sürüldü.

Partililer arasında arbede çıktı. 2 kişi hafif şekilde yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevik kuvvet ekipleri de teşkilat binası önünde önlem aldı. Bir kişi gözaltına alındı.

Gerginlik üzerine açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Yusuf Sel ise "Bazı arkadaşlarımız zaman zaman heyecanlarını dizginleyemeyebilirler." dedi. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS