CHP'nin İl Başkanları seçiliyor

Video: CHP'nin İl Başkanları seçiliyor

37. Olağan Kurultayını yapmaya hazırlanan CHP’de, il başkanları belli olmaya devam ediyor. 11 il başkanını belirleyen CHP, bu haftasonu 18 il başkanını daha seçecek. CHP'de, İzmir ve İstanbul'da mevcut il başkanları tek aday olarak yeniden seçime aday.Yani, iki büyük ilde aynı il başkanlarıyla yola devam edilecek.

CHP 28-29 Mart’ta sandık başına gidecek, yeni yönetimini belirleyecek.


8 Kasım’da mahalle delegeliği seçimlere ile başlayan kurultay takviminde sıra il başkanlarının belirlenmesinde. 26 Ocak'ta Bitlis ve Hakkari’de yapılan seçimlerle başlayan il kongrelerinde şu ana kadar 11 il başkanı belirlendi.


Bu haftasonu ise 18 il’de daha kongre yapılacak, yeni il başkanları seçilecek. O iller arasında İzmir ve İstanbul’da bulunuyor. 8 Şubat cumartesi günü İzmir, 9 Şubat pazar günü ise İstanbul il başkanını belirleyecek.


Edinilen bilgilere göre, İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İzmir il başkanı Deniz Yücel bu hafta sonu yapılacak il kongrelerinde tek aday olarak yarışa girecek. İstanbul için bir ara eski il başkanı Cemal Canbolat’ın geçse de aday olmayacağı ve İstanbul ile İzmir’de tek adaylı bir seçim yapılacağı öğrenildi.


Ankara’da ise il kongresi 16 Şubat’ta yapılacak. Kulislerle genel merkezin başkent için “değişim” kararı aldığı ve mevcut il başkanı Rıfkı Güvener yerine parti meclisi üyesi Ali Hikmet Akıllı ile yola devam etmek istediği öğrenildi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Akıllı’ya bu kararını bildirdiği ifade edilirken, Ayhan Yalçınkaya ve mevcut başkan Rıfkı Güvener’in kongre’de Ali Hikmet Akıllı’ya rakip olabileceği konuşuluyor. Parti kulislerinde ise çok adaylı bir yarış olsa dahi Akıllı’nın seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.


Adana ve Mersin'de ise mevcut başkanların yeniden seçilmesi beklenirken Antalya'da çok adaylı bir yarışın yaşanabileceği belirtiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS