Cinci hocaya 66 yıla kadar hapis istemi

Video: Cinci hocaya 66 yıla kadar hapis istemi

Cinci hoca "Ay'a bakın dedi", Danıştay hakimi ve karısı Ay'da Hz. Ali'nin silüetini gördü. Dini duyguları sömürülen emekli hakim 550 bin lirasını, eşi ise akli dengesini kaybetti. Çiftin avukat kızları yaşananları mahkemede anlattı.

"Beni Hz. Ali görevlendirdi" dedi, emekli Danıştay hakimi ve avukat kızlarının dini duygularını sömürdü. Emekli Danıştay hakimi ile avukat kızları, kendisini Hz. Ali'nin görevlendirdiğini söyleyen Uğur Akyol tarafından 550 bin lira dolandırdığını iddia etti. Savcılık cinci hoca 66 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

 

"ANNEMLE BABAM SEYİT DİYE SESLENİYORDU"

Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, emekli hakimin iki kızı yaşadıklarını anlattı. S.Y., şunları söyledi:

Kadınların kistine iyi gelen bir macun yaptığını ve ortak aradığını söyledi. Anne ve babam da yatırımcı oldu. Uğur Akyol 2016 yılı Ramazan ayında sürekli bizimle vakit geçirdi, dini konuşmalar yaptı. Annemle babam ona Uğur bey değil, Seyit diye sesleniyorlardı. Anne ve babama 'Bu insana nasıl bu kadar güveniyorsunuz?' diye sordum. Babam da bana Uğur Akyol ile balkonda otururken 'Ay'a bakar mısın?' dediğini, babam Ay'a baktığında ise Hz. Ali'nin siluetini gördüğünü anlattı. Daha sonra siluet babama doğru yaklaşmış. Bunu anneme de yaptı ve annem aklını kaybetti.

"CİNLER BİZE MUSALLAT OLMASIN DİYE KURBAN KESTİ"

Uğur Akyol ailemize koruyucu melek olarak gönderildiğini söylüyordu. 'Anneniz çok güzel bir sürece girdi, çok iyi mertebelere yükseldi' diyordu. Annemize musallat olan cinlerin bize de musallat olmaması için babamdan aldığı paralarla kurbanlar kesip hayır işleri yaptığını söyledi. Ancak o zenginleşti biz fakirleştik.

Mahkeme, sanık ile müşteki S.Y. arasındaki para transferlerinin tespiti için hesap hareketlerinin incelenmesine hükmederek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS