Civan Canova, Kartal Tibet'in son anlarını CNN TÜRK'e anlattı.

Civan Canova, Kartal Tibet'in son anlarını CNN TÜRK'e anlattı.

Yeşilçam'ın usta ismi, oyuncu,yönetmen ve senarist Kartal Tibet, 83 yaşında vefat etti. Bu üzücü haberi ilk duyuran isim Civan Canova CNN TÜRK canlı yayınında Büyük Usta Kartal Tibet'in son anlarını anlattı. Canova gözyaşlarına hakim olamadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ben gözümü açtım, onu gördüm ve yani şimdi bu mesela üvey kelimesi biraz irite edici bir kelimedir. Normalde masallarda halk arasında geçen şey olarak bizim ailemizde hep espri konusu olmuştur. Çünkü biz 4 kardeş hiç böyle bir şey yaşamadık.

"BİZDE KATLANMASI ZOR BİR ÖZLEM BIRAKTI"

Hepimizin, her birimizin bütün kardeşlerimin canımızdan bir parça koptu. Ama bu konuda da parmak izlerini bırakıp gitti. Ben çok etkilendim ondan. Bütün hayatım boyunca çok şey öğrendim. Gerek insanlığıyla, gerek insanlara karşı olan tavırlarıyla, her şeyi ile tiyatroya, oyunculuğa olan aşkı bağlılığıyla çok farklı biriydi. Tam da ailesine olan düşkünlüğü zaten bütün huzuru, mutluluğu, ailesinin içinde yaşayan bulan bir insandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bizde katlanması zor bir özlem bıraktı, gitti. Çok değerli bizim için. Yani herkes için öyleydi eminim.

İlk konservatuarı girmeye karar verdiğim zaman ilk sınav parçamı seçtiğimde beni ilk çalıştıran insandı. Bütün parçalarını gelir, onunla paylaşır, ona oynardım, bana fikirler verirdi. Yani her şeyi ile çok değerli anılarını anlattığı neler yaşadığını, okulda tiyatro ile ilgili görüşlerini paylaşırdı.

"O'NDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM"

Bunu her zaman yani son zamana kadar yaptı, çok ilgiliydi. Yani benim oynadığım oyunlarla çok ilgiliydi. Devlet tiyatrosunda çok güzel çalışmalar yapmıştık. Yani gerçekten çok şey öğrendim. Öğrenmenin dışında da yani bizi beslemesini dışında da insan olarak da herkese örnek olabilecek bir insandı ve sonuna kadar da bilinci yerindeydi. İşte bu adam kaybettik.

SON ZAMANLARINI NASIL GEÇİRMİŞTİ PEKİ?

Son 3 senedir evde işte bizlerin özellikle kız kardeşimin aşırı ilgisi, desteği, takibiyle işte bütün değerleri, hekimlerin, sağlık çalışanlarının takibi ile evde 3 sene geçirdi. Son 3 gündür işte biraz kötüleştiği söylendi.

Ben gümüşlükteydim, atladım geldim. Diğer erkek kardeşim Amerika'dan geldi. Yani 34 gündür bilinci yerinde olmasına rağmen, akciğerlerindeki iltihap daha sonra beyne sıçramış. Ufak bir beyin kanaması geçirmeye başladı ve doktorlar yani beklememiz gerektiğini söylediler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Artık acı haberide dün gece 23 sularında geldi maalesef.