Cizre'de 2'si çocuk 3 kişi yaşamını yitirdi

Video: Cizre'de 2'si çocuk 3 kişi yaşamını yitirdi
Güneydoğu'da PKK'lı teröristlerin hendeklerle yaşanmaz hale getirdiği 3 ilçeden yine ölüm ve yaralanma haberleri geldi. Cizre'deki patlamalarda 2'si <a class="in-news-link" href="/cocuk" target="_blank" title="çocuk haberleri">çocuk</a> 3 kişi hayatını kaybetti. Sur'da ise 3 asker yaralandı. Van'da da teröristler yine bir okula bomba attı.

Güneydoğu'da PKK'lı teröristlerin hendeklerle yaşanmaz hale getirdiği 3 ilçeden yine ölüm ve yaralanma haberleri geldi. Cizre'deki patlamalarda 2'si çocuk 3 kişi hayatını kaybetti. Sur'da ise 3 asker yaralandı. Van'da da teröristler yine bir okula bomba attı.

Cizre İlçesi'nde geçen eylül ayından bu yana güvenlik güçleri, PKK'lı teröristlerin kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için operasyonlar düzenliyor. Beşinci operasyon 14 Aralık'tan bu yana devam ederken, çatışmalar daha çok Cudi ve Nur mahallelerinde yoğunlaştı.

Polis ve askerlerin sokak sokak ev ev yaptığı operasyonuna, tanklar da patlayıcı tuzaklanan barikatlara atış yaparak destek veriyor.

2 günde 3 ölü

Çatışmalar sırasında Dağkapı Mahallesi'nde dün Akalın ailesinin evinin isabet alması sonucu yaşları 8 ile 12 arasında değişen 3 kardeş yaralandı. Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan çocuklardan 12 yaşındaki Yusuf ve 10 yaşındaki Büşra Akalın öldü, 8 yaşındaki Dilan Akalın'ın tedavisi ise sürüyor.

Cizre'nin Şah Mahallesi'nde bugün de açık alandaki patlamada İbrahim Kaya yaşamını yitirdi, yaralanan 3 kişi Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS