CNN TÜRK açılışı yapılacak Aydıncık Cemevi'nde

CNN TÜRK açılışı yapılacak Aydıncık Cemevi'nde

Alevi toplumunun sorunlarına ilişkin üç bakanlığın çalışmaları tamamlandı. Eylülün son haftası üç cemevi hizmete açılacak. Onlardan biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yapacağı Aydıncık Cemevi. Peki, Aydıncık Cemevi'nde hazırlıklar ne durumda? Yanıtı CNN TÜRK muhabiri Nisan Korkmaz'ın haberinde...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hazırlıklar bitmek üzere. Aydıncık Cemevi hizmete açılmaya neredeyse hazır. Kapasitesi sınırlı ve oldukça eskimiş olan cemevi, yeni binasında daha fazla kişi ağırlamak için hazırlanıyor.

AÇILIŞINI CUMHURBAŞKANI YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yapacağı Aydıncık Cemevi'nde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 250-300 kişi kapasiteli cemevinde birkaç gün içinde hazırlıklar tamamlanacak ve eylülün son haftası hizmete açılacak.

Yıkılıp yeniden yapılan Aydıncık Cemevi salon, mutfak ve yemekhaneden oluşuyor. Aydıncık Cemevi'nde cem törenleri işte bu salondan yapılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

HÜKÜMETİN CEMEVİ ÇALIŞMASINDA NE VAR?

Hükümetin alevi toplumunun sorunları çözülmesi çalışmaları kapsamında cemevlerinin elektrik ve su giderlerinin devletçe ödenmesi, bir personel maaşının da karşılanmasına dair çalışma yapılıyor. Bunun için imar kanunu, belediye kanunu başta olmak üzere yasal düzenlemeler yapılması da gündemde.