CNN TÜRK kameramanı Ahmet Akpolat'a TGC'den ödül

CNN TÜRK kameramanı Ahmet Akpolat'a TGC'den ödül

Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Demirören Medya'ya çok sayıda ödül yağdı. O ödüllerden biri de CNN TÜRK kameramanı Ahmet Akpolat'ın Azerbaycan Ermenistan Savaşı sırasında, Azerbaycan güçlerinin Ermenistan İHA'sını vurduğu anlara ilişkin görüntülere geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK hızlı, objektif ve ilkeli yayınlarıyla 2. Karabağ Savaşını 44 gün boyunca an be an dünyaya duyurmuş, yaptığı haberler ses getirmişti.

Savaşın en dikkat çekici görüntülerinden biri de Azerbaycan güçlerinin Ermenistan'ın insansız hava aracını vurduğu anlardı. O anları CNN TÜRK kameramanı Ahmet Akpolat görüntülemişti ve o görüntüler Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüle layık görüldü. 2020 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni açıklayan seçici kurul TV kamera çalışması dalında CNN TÜRK'ün görüntülerini ödüle değer buldu.

CNN TÜRK kameramanı Ahmet Akpolat o görüntünün hikayesini anlattı.

"Haber takibimize devam ederken bir gün bölgede insansız hava aracı sesi duyduk kameramı hemen havaya kaldırdım insansız hava aracını aramaya çalıştım. Sonra yerden atılan top atışlarını takip ederek cihazı havada yakaladım ve çekmeye devam ettim. Sonra ilk vurulmayı yaşadı, ilk patlamayı yaşadı. Sonra ikinci patlamayla yere düştü insansız hava aracı..."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçici Kurul ayrıca Demirören Haber Ajansı'ndan Gülseli Kenarlı- Harun Uyanık ve Akif Özdemir ile Milliyet Gazetesi'nden Cihat Aslan'ı toplum alanında yaptıkları haberler nedeniyle ödüle layık gördü.

Hürriyet gazetesinden Gülistan Alagöz ekonomi alanında, Doğan Hızlan kültür sanat alanında, KANAL D haberden Şevval Şirin ise TV haber alanında ödüller aldı.