Cumhurbaşkanı Erdoğan: O gece milletimiz asla unutulmayacak bir zafer kazandı | Video

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan: O gece milletimiz asla unutulmayacak bir zafer kazandı | Video

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "O gece milletimiz 83 milyon yekvücut olarak tarihe altın harflerle geçecek, asla unutulmayacak, üzerinde hep konuşulacak bir zafer kazandı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda düzenlenen şehit aileleri ile yemekte bir araya geldi.

Şehit ailelerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Eşini, annesini, babasını, kardeşini kaybetmiş olmanın acısını sadece yaşayanlar anlayabilir. Rabbim şehit yakınlarına sabır versin. Şehitlerimizin yetimleri ve öksüzleri milletimize emanettir. 

O gece milletimiz 83 milyon yekvücut olarak tarihe altın harflerle geçecek, asla unutulmayacak, üzerinde hep konuşulacak bir zafer kazandı.

15 Temmuz sonrası Türkiye'nin tüm terör örgütlerine ağır darbeler indirmesinin gerisinde FETÖ virüsünün bünyeden temizlenmesi vardır. İçindeki hainlerden arındırılan TSK, hiçbir tereddüt göstermeden her türlü operasyonu icra edebilecek imkanlara kavuşmuştur. Doğu Akdeniz'de attığımız adımlarla haklılığımızı ortaya koyduk.

FETÖ'NÜN YURT DIŞI YAPILANMASI

Dünyanın farklı ülkelerinde işlettikleri fitne yuvalarının kapatılması için mücadele içindeyiz. FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğunu kabul eden devletlerin sayısı günden güne yükseliyor. Bugüne kadar 100'ün üzerinde firari FETÖ'cü teröristi, yurt dışında saklandıkları inlerinde bulduk ve yargıya teslim ettik. Örgüte ait 18 ülkedeki 214 okulun Türkiye Maarif Vakfı'na devredilmesini, 36 ülkede de bu fitne yuvalarının kapatılmasını sağladık. Son FETÖ'cü de hukuk önünde hesap verene kadar yurt içinde ve yurt dışında bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Şehitlik ve gazilik her türlü siyasi hesabın üstündedir. "Şehitlik nedir" bilmeyen kifayetsizlere kulak asmamanızı rica ediyorum. Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı, salgın döneminde toplumun her kesimi gibi 15 Temmuz şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi de desteklemek amacıyla vakfımız kaynaklarıyla aylık biner lira nakdi destek uygulaması başlatmıştır. Bu uygulamayı, vakfın kaynakları el verdiği ölçüde devam ettirmeyi kararlaştırdık.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS