Cumhurbaşkanı Erdoğan tebrikleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan tebrikleri kabul etti

Seçim sonuçlarının netleşmeye başlamasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ilk kutlayan isim MHP lideri Devlet Bahçeli oldu. Pek çok dünya ülkesinden de Erdoğan'a tebrik mesajları geldi. Erdoğan'ın yanında görev yapan Cumhurbaşkanlığı personeli ve danışmanları da ilk kutlama yapanlar arasındaydı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çalışanlar, danışmanlar Huber'de kutladı

Ailesiyle birlikte seçim sonuçlarını Huber Köşkü'nde takip eden Erdoğan, danışmanları ve çalışanları tarafından kutlandı. Çalışanlar görüntüleri cep telefonuyla kaydetti.

İlk tebrik telefonu Bahçeli'den

Seçim sonuçlarının ortaya çıkmasıyla birlikte Erdoğanı ilk tebrik eden isim ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. MHP lideri, telefonla görüştüğü Erdoğan'ı seçim başarısından tebrik etti. Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti listelerinden seçime giren BBP lideri Mustafa Destici de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladı.

Dünya ülkelerinden tebrik telefonları

Dünya ülkelerinden pek çok lider Erdoğan'a kutlama mesajları gönderdi, tebrik telefonları açtı. Sırbistan, Özbekistan, Sudan ve Filistin devlet başkanları, Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Arnavutluk Başbakanı ve Katar Emiri Al Sani de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Filistin Devlet Başkanı Abbas, Erdoğan'ın elde ettiği zaferin tüm Filistinliler nezdinde büyük sevince neden olduğunu vurguladı.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic de mesajında, "Sizin zaferiniz sadece Türkiye'de değil, müslüman dünyasının genelinde kutlanmaktadır" dedi.

Makedonya Cumhurbaşkanı ve Macaristan Başbakanı da Erdoğan'ı arayarak tebrik eden liderler arasındaydı.

Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Musevi Hahambaşı İsak Haleva, Ermeni Katolik Ruhani lideri Levon Zekiyan ve Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan da Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik eden isimler oldu.