SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir mesajı

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir mesajı

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 8 yıldır İzmir'de riskli yapı olarak tespit edilen 20 bine yakın binadan 18 bine yakınının yıkımını gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde İzmir'i tarihine ve potansiyeline uygun çok daha büyük projelerle tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayraklı'da Deprem Konutları Temel Atma ve Göztepe Stadı Açılış Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Afeti engelleyemeyiz ama sonrasında oluşan yaraları sarabiliriz. 7 ayrı alanda hemen inşaatlara başladık. Depremden 10 ay sonra 2021'in Ağustos ayı itibarıyla konutların teslimine başlıyoruz. Etaplar halinde 5 bin konutu teslim edeceğiz. Yıkılan Rize Bey Apartmanı'nın sakinlerinden burada ev sahibi olmak isteyenlere aynı bölgede konutlarını yapıp teslim edeceğiz. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Bayraklı'daki rezerv alanda inşa edeceğimiz konutları, İzmir'in ihtiyaç duyduğu stok dönüşüm konutu olarak da kullanacağız. Son 8 yıldır İzmir'de riskli yapı olarak tespit edilen 20 bine yakın binadan 18 bine yakınının yıkımını gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde İzmir'i tarihine ve potansiyeline uygun çok daha büyük projelerle tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz. 

81 il, 922 ilçenin tamamında bugüne kadar 1,5 milyon konutun dönüşümünü tamamladık.