Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm terör örgütleri kuduz gibi saldırıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm terör örgütleri kuduz gibi saldırıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye büyüdükçe tabi ki dertleri de büyüyor. Son altı yıldır adeta kesintisiz bir saldırı altındayız. Her yol kullanılıyor. FETÖ'sünden PKK'sına kadar tüm terör örgütleri kuduz gibi saldırıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin kuruluşundan bu yana görev yapmış il başkanlarına hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter. Hiçbir sıfatı olmadan da davanın neferi gibi çalışabilir. Hiçbir kardeşimizi eski AK Partili olarak sıfatlandırmadık, sıfatlandırmayacağız. Türkiye değişirken lokomotiflik yapma görevi yine bize düşüyor. Bu kutlu yolculukta yoldan çıkanlar olmuştur. Biz kimin nereye gittiğine değil, kendi istikametimize bakarız.

Tek derdimiz kendi iktidarımızı sürdürmek olsaydı bunu eski sistemde yapabilirdik. Ama biz çıtayı daha yükseğe çıkardık. Önümüzdeki yıl sonuna doğru yapacağımız büyük kongrede milletimizin işaret ettiği şekilde kendimizi yenileyecek, enerjimizi tazeleyeceğiz. Sizleri partimiz saflarında çok daha etkin, yoğun çaba göstermeye davet ediyoruz. Genel Merkezimizin koordinasyonunda, şehirlerimizin her birinde il başkanlarımızdan başlayarak partimizde hizmet etmiş tüm kardeşlerimizi yeniden bir araya getirecek bir gönül seferberliğini başlatıyoruz. AK Parti her dem yeniden doğanların partisidir.

Ülkemize nasıl çağ atlattıysak inşallah 2023 hedeflerine de ulaştıracağız. Türkiye büyüdükçe tabi ki dertleri de büyüyor. Son altı yıldır adeta kesintisiz bir saldırı altındayız. Her yol kullanılıyor. FETÖ'sünden PKK'sına kadar tüm terör örgütleri kuduz gibi saldırıyor. Her saldırıda ekonomiyi ihmal etmiyorlar.

Barış Pınarı Harekatı'nı yapmamızın tek sebebi, terör devleti kurmak isteyenlerin başına oraları geçirme niyetidir, bunu başardık. Çok ciddi tahkimatlar, tüneller var. Bunlar bütün o tünellerin betonlarını nereden alıp yaptılar? Lafarge. Lafarge kimin bir fabrikası? Fransızların. Ey Fransa, sen önce bunun bedelini öde. Siz, terör örgütlerine yardım yataklık yapan bir yönetimsiniz.

Biz gerektiğinde gül bahçesine girercesine vatanımızı koruduk. Tehditlerin evimizin kapısına kadar dayanmasını beklemedik. Barış Pınarı Harekatı'mız devam ediyor. Biz petrolün veya paranın değil; milletimizin istikbali ve Suriyelilerin evlerinin dönüşlerinin peşindeyiz. Zafere tüm kalbimizle inanıyoruz. Sebepler dünyasında yaşıyoruz. Zafer Allah'tan. Gelin AK Parti'yi, dava bayrağını yüceltelim. Son terörist ortadan kalkana kadar takibe devam edeceğiz. Ne tehditler ne şantajlar ne de sinsi oyunlar bizi yolumuzdan döndüremeyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS