Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türkiye'nin Akdeniz'deki petrol ve doğal gaz arama faaliyetlerine ilişkin verdiği önergeyi eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin Akdeniz'de yürüttüğü çalışmalardan Rumların ve diğerlerinin rahatsızlık duyması gayet tabiidir. Burada sorgulanması gereken CHP'nin tavrıdır, hazımsızlığıdır. Bizi en çok yaralayan, CHP'nin Rumların ağzıyla konuşmasıdır" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altındağ Karapürçek Köroğlu Parkı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Beni bağrınıza bastığınız için her birinize teşekkür ediyorum. Altındağ demokrasinin kalesi olmuştur. 2014'te Altındağ hizmet siyasetini seçti. 24 Haziran'da Altındağ bir kez daha bize, partimize rekor düzeyde oy oranlarıyla sahip çıktı. Büyük Türkiye yolculuğunda bizlere yol arkadaşlığı yaptığınız için Rabbim hepinizden razı olsun. 31 Mart'ta Altındağ'dan yine rekor bekliyoruz. 31 Mart Türkiye için, aziz milletimiz için hayırlara vesile olsun.

Kimin kimlerle yol yürüdüğünü sizler de görüyorsunuz. 31 Mart, DEAŞ ve PKK gibi proje terör örgütleri üzerinden ülkemizin bekasına kastedenlere indirilmiş ağır bir darbe olacaktır. Cumhur İttifakı olarak AK Parti-MHP beraber yoğun bir çalışma içinde olacağız. Oylarımız konsolide olmalı, Cumhur İttifakı olarak da sandığa yansımalı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

'Talimat Kandil'den geliyor'

İşte CHP'yi görüyorsunuz. Talimat nereden geliyor, Kandil'den geliyor. Açık ve net ne söylüyorlar; CHP, terör örgütünün desteklediği HDP, öbür tarafta adı İYİ Parti olan parti, yanında Saadet, dörtlü çete, 'Siz Güneydoğu'da, Doğu'da beraber olacaksınız' diyorlar. 'Batıda da AK Parti'yi, Erdoğan'ı çökertmek için bazı yerlerde HDP olarak seçime girmeyeceksiniz, aday göstermeyeceksiniz. Bazı yerlerde CHP'yi, bazı yerlerde İYİ Parti'yi destekleyeceksiniz.' diyorlar. Terör örgütlerinin dayanışma halinde olduğu bu seçimlerde, 31 Mart'ta Allah'ın izniyle sandıklarda bunlara en güzel Osmanlı tokadını vuracağız.

Bizim gündemimizde domates, biber, patlıcan fiyatlarını şişirerek insanımızın rızkına mani olanlar var. Onların gündeminde bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına yoldaşlık yapmak var. Basın özgürlüğü diyerek FETÖ'nün paçavraları önünde nöbet tuttular. Yenikapı ruhu ile buluştuk. Bir müddet sesini çıkarmadı. Sonra 'Yenikapı ruhu bitmiştir' dedi. Bunlarda vatanseverlik yok.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

'Bizi en çok yaralayan, CHP'nin Rumların ağzıyla konuşmasıdır'

CHP milletvekili, Türkiye'ye petrol ve doğal gaz arama faaliyetlerine son vermesi çağrısı yapıyor. Gaflettir bu. Rumlar ve kimi CHP milletvekilleri istemiyor diye Doğu Akdeniz'deki petrol arama faaliyetlerimizi durdurmayacağız. Türkiye'nin Akdeniz'de yürüttüğü çalışmalardan Rumların ve diğerlerinin rahatsızlık duyması gayet tabiidir. Burada sorgulanması gereken CHP'nin tavrıdır, hazımsızlığıdır. Bizi en çok yaralayan, CHP'nin Rumların ağzıyla konuşmasıdır. Biz, CHP rahatsız oluyor diye ülkemizin ve Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizin enerji kaynakları üzerindeki haklarını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Çalışmalarımızı sonuna kadar devam ettirerek inşallah milletimize, hasretle beklediği müjdeli haberleri de vereceğiz.

Bilkent ve Etlik şehir hastaneleri 14 Mart'ta açılıyor

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bugün tek kalemde 306 trilyon lirayı aşan projeyi açıyoruz. Türkiye'yi şehir hastaneleri ile donatmak hedefimdi. Bilkent ve Etlik şehir hastaneleri 14 Mart'ta hizmete açılacak. İki hastanenin toplam kapasitesi 6 bin 500'ün üzerinde. Yüksek hızlı tren hattında da çalışmalar devam ediyor. Ankara Kalesi'nin 12 kilometrelik yolunu bir kültür rotası haline getiriyoruz. Ankara'ya 13 millet bahçesi yapıyoruz. 4 tanesi Altındağ'da olacak. Siteler esnafının taleplerini belediye başkan adaylarımız biliyor, çok yakın takip ediyorlar. Sizlerden iki adayımıza da güçlü destek bekliyorum.