Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib'de 3 şehidimiz var

Video: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib'de 3 şehidimiz var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Siyaset Akademisi açılış dersinde konuştu. Erdoğan, "İdlib'de gelişmeler şu anda lehe döndü. Rusya'nın desteği olmasa Esed'in ayakta durması mümkün değil. İdlib'de üç şehidimiz var, rejimin kaybı ise çok büyük. Mücadele de Ruslarla görüşmeler de devam ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:


AK Parti Siyaset Akademisi'nde bugüne kadar 74 bin kişiye eğitim verildi. Ülkemizde bir süredir siyasetin itibarını düşürmeye yönelik kampanyalar yürütülüyor. Ne kadar çok vatandaşımız siyasi partilerde görev alırsa, siyasetin kalitesi de o kadar artar. Teşkilatlarımızın kapı kapı dolaşarak, vatandaşlarımızın kalplerini kazanmasını çok önemsiyorum. Ocak ayında İstanbul'da bir kampanya gerçekleştirdik, bir ayda AK Parti'ye 45 bin yeni üye yapıldı. Bu çalışmamızı diğer tüm illerde de gerçekleştireceğiz. 


Geleceğin siyasetçi adayları olan sizlerle bazı hususları paylaşmak istiyorum. İnsan fani bir varlık olduğuna göre, siyaset de gelip geçici bir makamdır. Siyasetteki makamlar sonsuza kadar orada kalmak için değil, en doğru ve en hayırlı hizmetleri vermek için vardır. Hüsnü Mübarek bir zamanlar Mısır'ın nesiydi ama öldü. Kimse kalıcı değil. Geriye sadece yaptığınız hizmetler kalacak. Siyaset yaparken elde edilen makamların milletin emaneti olduğunu kimse aklından çıkarmamalı. 


"18 YILDA TÜRKİYE'Yİ BİRÇOK ESERLE DONATTIK"


Dava adamı vasfına sahip bir siyasetçi günü kurtarmanın değil, geleceğe eser bırakmanın gayretiyle mücadele eder. Biz bu düşünceyle 18 yılda Türkiye'yi birçok eserle donattık. Cumhuriyet tarihi boyunca 6 bin 100 kilometre yol yapılmış, bizim yaptığımız yol 22-23 bin kilometre... Şu anda üniversitenin olmadığı il yok. Bizim zamanımızda 10 öğrenciden 1 tanesinin üniversiteye girme şansı vardı, şimdi 10'da 10... 


Kibir, tepeden bakma, insanları küçümseme, kendini üstün görme en tehlikeli bataklıktır. Bizim medeniyetimizde, bizim dinimizde bunların hiçbirini yapamayız. Buraya saplandığınızda artık iflah olmanız mümkün değildir. Tebessüm sadakadır, bunu ihmal etmeyeceğiz. Sınırlarınız Allah'ın emirleri ve milletin beklentileridir. Milli iradeyi hiçe sayarsanız, haramı-helali hiçe sayarsanız halkın ve Hak'kın rızasına sahip olamazsınız. 


Adaletin olmadığı bir yer, oksijensiz dünya gibidir. Orada yaşanılmaz. Her işinizde adaleti gözetirseniz, her adımda büyürsünüz. Yaptığınız her işte millet notunuzu verir ve günü geldiğinde cevabını verir. Sizler her halinizle çevrenize örnek olacaksınız ki söylediklerinize itibar edilsin. Elbette bu tavsiyeleri saatlerce devam ettirmek mümkün. Bu tavsiyeleri uyguladığınızda milletin sizi bağrına basacağına şüpheniz olmasın. 


"ERBAKAN HOCAMDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM"


İlk gençlik yıllarımdan itibaren yanında bulunma şansına nail olduğum merhum Erbakan hocamızın bugün dokuzuncu yıl dönümü. Erbakan hocamı rahmetle anıyorum, ondan çok şey öğrendim.


Türkiye'nin en genç partilerinden biri olmasına rağmen AK Parti'nin yaptıkları, Cumhuriyet tarihinde yapılanların üç kat, beş kat, on kat fazlasıdır. Kat sayı adaletsizliğini gidererek ders kitaplarını ücretsiz hale getirdik, yeni bir dönem başlattık. Sağlıkta hastane ve tedavi kurum sayısını 5 bin 500'e çıkardık. Bay Kemal'in SSK'da genel müdür olduğu dönemi hatırlıyorsunuz, hastanelerin durumu neydi? Kanunları yenileyerek hukuk devleti ilkesinin en güçlü şekilde hayata geçmesini sağladık. Ülkemizin milli geliri dünyada 17 sıradaydı, 13. sıraya yükselttik. 


"İDLİB'DE ÜÇ ŞEHİDİMİZ VAR"


Hafter bir yerden asker ve güvenlik desteği alıyor. Libya'da daha önce Hafter lehine olan yapıyı tersine döndürdük. İdlib'de de gelişmeler şu anda lehe döndü. Biz Adana mutabakatıyla Suriye'deyiz. Rusya'nın desteği olmasa Esed'in ayakta durması mümkün değil. İdlib'de üç şehidimiz var, rejimin kaybı ise çok büyük. Mücadele de Ruslarla görüşmeler de devam ediyor. Yüz binlerce vatandaşını öldüren Esed'i kalkıp dost olarak görmek mümkün değil. Varsın o, Bay Kemal'in dostu olsun, bizim dostumuz olamaz. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS