Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçmenlere uyarı

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçmenlere uyarı
<a class="in-news-link" href="/31-mart-yerel-secimleri" target="_blank" title="31 Mart Yerel Seçimleri haberleri">31 Mart Yerel Seçimleri</a> yaklaşırken, bir çok kişi seçime sayılı gün kala ikametgah değişikliği için nüfus müdürlüklerinin ve muhtarlıkların yolunu tuttu. <a class="in-news-link" href="/cumhurbaskani-erdogan" target="_blank" title="Cumhurbaşkanı Erdoğan haberleri">Cumhurbaşkanı Erdoğan</a> seçmeni uyardı. "<a class="in-news-link" href="/icisleri-bakanligi-harekete-gececek" target="_blank" title="İçişleri Bakanlığı harekete geçecek haberleri">İçişleri Bakanlığı harekete geçecek</a>." dedi. Peki kimler neden ikametgah değiştiriyor? <a class="in-news-link" href="/sema-akbulut" target="_blank" title="Sema Akbulut haberleri">Sema Akbulut</a> ve kameraman <a class="in-news-link" href="/gungor-yilmaz" target="_blank" title="Güngör Yılmaz haberleri">Güngör Yılmaz</a> araştırdı.

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken, bir çok kişi seçime sayılı gün kala ikametgah değişikliği için nüfus müdürlüklerinin ve muhtarlıkların yolunu tuttu. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçmeni uyardı. "İçişleri Bakanlığı harekete geçecek." dedi. Peki kimler neden ikametgah değiştiriyor? Sema Akbulut ve kameraman Güngör Yılmaz araştırdı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuyla ilgili vatandaşları uyardı ve "İçişleri Bakanlığı harekete geçecek." dedi. İkametgah değişikliklerinde gözler muhtarlıklara çevrildi.

Soru net: Yerel Seçimler öncesi oy göçü mü yaşanıyor? Aynı muhtarlığa kayıtlı yüzlerce seçmen neden başka bir yerde oy kullanmak istiyor?

Farklı il ya da ilçelerde oy kullanmak isteyenlerin sayısı epey yüksek, mahalle muhtarları ise taşınan oylardan rahatsız.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS