Cumhurbaşkanının "Zaferler ayı" programı

Video: Cumhurbaşkanının "Zaferler ayı" programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Zaferler ayı" olarak adlandırdığı Ağustos ayında hem Malazgirt Zaferi'nin hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlama etkinliklerine katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik edecek.

Ağustos ayının Zaferler ayı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan önce 26 Ağustos’ta Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü kutlamalarına katılacak. Ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü kutlamalarına ev sahipliği yapacak.


Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü kutlamaları için 26 ağustos’ta Ahlat ve Malazgirt’te olacak.


Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile katılacağı kutlamalar çerçevesinde ilk olarak Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı’nı ziyaret etmesi planlanıyor.


Erdoğan’ın burada, geçtiğimiz yıl yapılması için talimat verdiği ‘Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ndeki inşaat çalışmalarını da incelemesi bekleniyor. Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’nda incelemelerde bulunacak olan Cumhurbaşkanı, Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü kutlamalarına katılacak.


Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünde ise ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret edecek.
Daha sonra Beştepe’de yabancı misyon şefleri ve devlet erkanının tebriklerini kabul edecek.


Cumhurbaşkanı, 30 Ağustos akşamı ise Beştepe’de başta şehit yakınları ve gaziler olmak üzere siyaset, iş, spor, sanat camiasından isimlerin davet edileceği geniş katılımlı bir resepsiyona ev sahipliği yapacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS