hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Davutoğlu: Adayımız seçilip söz dinlemezse kriz çıkar

  "6'lı masadaki liderlerin Cumhurbaşkanı gibi imza yetkisi olacak" sözleriyle gündeme gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yeni değerlendirmelerde bulundu. "Cumhurbaşkanı, aldığımız kararı kabul etmezse kriz çıkar, Meclis desteğini kaybeder ve ülke yeniden seçime gider" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçtiğiniz Cumhurbaşkanı yarın dedi ki: "Ben kabul etmiyorum sizin aldığınız oylar da düşüktü, ben bu kararı veriyorum." "Dediği anda kriz çıkar ve o Cumhurbaşkanı Meclis desteğini kaybeder. ülke yeniden seçime gitmek zorunda kalır."

  "Altılı masadaki liderler de cumhurbaşkanı ile aynı imza yetkisine sahip olacak" ifadesi siyasetin gündemine oturmuştu. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, masanın aday göstereceği ismin cumhurbaşkanı seçilip genel başkanların iradesi dışında hareket etmesi halinde siyasi kriz olacağını söyledi.

  Geçiş sürecinde kim genel mutabakata aykırı davranmışsa halkın önünde o krizin hesabını verir. Bunun müeyyidesi sandıkta olur. Davutoğlu 6'lı masadaki genel başkanların cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını da ekledi. Adayın niteliklerini sıraladı.

  Kendi hırsıyla, siyasi geleceğini düşünmeyen birisi olacak. Bazen o bize hakemlik yapacak, bazen birbirimize hakemlik yapacağız.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow