DBP'li Aydeniz savunma yaptı

DBP'li Aydeniz savunma yaptı

İzinsiz bir gösteride polise yumruk atmasının ardından hakkında fezleke hazırlanan DBP'li vekil Salihe Aydeniz, meclis hazırlık komisyonuna savunma yaptı. Komisyon Aydeniz için bir kez daha toplanarak karar verecek. Ancak nihai karar için gözler karma komisyonda olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Polise yumruk atmasının ardından hakkında gönderilen milletvekilliği dokunulmazlık fezlekesi için meclis hazırlık komisyonuna sözlü savunma için geldi. DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz ve HDP Grup Başkanvekili Meral Daniş Beştaş komisyon toplantısında savunma yaptı.

Komisyon savunmaların da tamamlanmasının ardından ek delileri de bir kez daha toplanma kararı aldı. Hazırlık komisyonu son toplantısında Salihe Aydeniz için hazırlanan rapor için oylama yapıp karma komisyona gönderecek. Ardından karma komisyonda da milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar çıkarsa meclis genel kuruluna gönderilecek.

1 Ekim’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının ardından genel kurul gündemine gelmesi bekleniyor. Genel kurulda da salt çoğunluk sağlanırsa, milletvekilliği dokunulmazlığı kaldırılacak ve yargılamanın önü açılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı