Depremzede öğrenciye eğitim desteği

Depremzede öğrenciye eğitim desteği

Milli Eğitim Bakanlığı depremzede öğrencilere eğitim seti göndermeye devam ediyor. Bakanlık şu ana kadar deprem bölgesindeki öğrencilere 200 bin kırtasiye seti ulaştırıldığını, ders kitabı ve yardımcı kaynakların da yeniden basılarak dağıtımının başladığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanlığı, depremzede öğrencilere eğitim seti göndermeye devam ediyor. Şu ana kadar deprem bölgesindeki öğrencilere 200 bin kırtasiye seti ulaştırıldı. Bakan Mahmut Özer, bölgeye gönderilecek 26 milyon ders kitabı ve yardımcı kaynağın da yeniden basılarak dağıtımının başladığını belirtti.

Depremden etkilenen illerde konteyner sınıf, hastane sınıfı, prefabrik okulların da aralarında bulunduğu bin 476 nokta ile Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa'daki okullarda eğitim devam ediyor. İşte bu süreçte öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kırtasiye setleri ve kitaplar bakanlık tarafından bölgeye ulaştırılmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Özer, öncelikli olarak sınava hazırlanan öğrenciler için ders kitabı ve yardımcı kaynak basıldığını ve gönderildiğini belirtti. Eğitimin başladığı Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kilis'te öğrencilerin yardımcı kaynak ihtiyaçlarının karşılandığını vurguladı.

Özer, “Diğer illerimizde de okullar açıldığında her çocuğumuzun sırasının üstünde kitapları olacak. Toplamda 26 milyon ders kitabı ve yardımcı kaynağı evlatlarımıza teslim etmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

TÜRKİYE | SON DAKİKA