Destici: Algı operasyonuyla karşı karşıya kaldım

Destici: Algı operasyonuyla karşı karşıya kaldım

Büyük Birlik Partisi lideri Mustafa Destici'nin katıldığı bir televizyon programında, "Tasarrufa önem veriyorum. Kasaba gidip et almıyorum. Toplu kestiriyorum" sözleri sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Destici, CNN TÜRK yayınına katıldı ve tartışılan o sözlerine açıklık getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TARTIŞILAN "TASARRUF" AÇIKLAMASI

"Anadolu insanı şunu bilir. Anadolu'da bu gelenek vardır. İnsanlar kışa girerken etlik yada kışlık keserler ve saklarlar. Ve bir yıl boyunca o eti tüketirler." Mustafa Destici, kendini bu sözlerle savundu.

"Kasaptan et almıyorum, toplu kestiriyorum." İşte bu sözler sosyal medyada tartışma yarattı. Büyük Birlik Partisi Başkanı Mustafa Destici, sözlerine açıklık getirdi. "Biz hala bu gelenekleri devam ettiriyoruz, kalabalık bir aile olduğumuz için. Bu şekilde toplu kestiğinizde ve aile olarak paylaştığınızda elbette ki marketten ya da kasaptan aldığınız bir fiyatın yarısından daha aşağı bir fiyata bunu mal ediyorsunuz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"ALGI OPERASYONUYLA KARŞI KARŞIYA KALDIM"

Destici, kendisine yönelik algı operasyonu yapıldığını ileri sürdü. "Bazı çevreler bunu farklı noktalara çekmeye çalıştılar. Bir algı operasyonu ile karşı karşıya kaldık. Ben milletimizin hangi şartlarda olduğunu biliyorum. Çünkü ben de halkın içinde olan birisiyim" ifadelerini kullandı.

"BİR ÖLÜM ÜZERİNDEN YORUM YAPMAK KABUL EDİLEMEZ"

Destici'nin gündeminde tıp öğrencisi Enes Kara'nın ölümü de vardı. "Haksız bir ölüm, hukuksuz bir ölüm, sahipsiz bir ölüm. Bir gencin ölmesi gerçekten kabul edilebilir bir şey değildir. Hele üzerinden yorum yapılabilecek bir şey hiç değildir. Bunu kim yaparsa yapsın, biz bunu kabul etmeyiz" diye konuştu.