Deterjan vurgunu iddiasına soruşturma

Deterjan vurgunu iddiasına soruşturma

Ankara'da binlerce kişiyi para kazanma vaadiyle dolandırdığı iddia edilen deterjan firması hakkında soruşturma açıldı. Polis ekipleri, operasyon için düğmeye bastı ve firma sahibinin de aralarında bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dolandırıcılık iddialarının odağındaki isim, tüm suçlamaları reddetti ancak, polis baskınından kurtulamadı. 7 aydır süren teknik takibin ardından emniyet güçleri düğmeye bastı. Firma sahibi dahil 8 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara'da bir deterjan firması, üyelerine bir karışım satıp, bu karışımı banyo topuna çevirmesini istedi. O banyo toplarını da 3 katı fiyatına satın aldı. Kısa yoldan para kazanmak isteyen binlerce kişi, bu sisteme dahil oldu. Önceleri paralarını alıyorlardı ta ki 30 Haziran’a kadar.

Ödemelerini alamayan mağdurlar dolandırıldıkları iddiasıyla fabrika önünde toplandı. Kayıplara karıştığı öne sürülen firma sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Bunun üzerine polis ekipleri operasyon için düğmeye bastı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Operasyon kapsamında 14 adrese baskın düzenlendi. 10 binin üzerinde mağdurun bulunduğu, 100 milyon liranın üzerinde para toplandığı tespit edildi. Üyelerin hazırladığı ürünlerin ise fabrikada atıl halde olduğu, firmanın bu ürünleri yurt dışında satmadığı da belirlendi. Gözaltına alınan 8 şüphelinin işlemleri sürüyor.