Dev gemi karantinada! Son durumu Atina Büyükelçisi aktardı

Dev gemi karantinada! Son durumu Atina Büyükelçisi aktardı

Yunanistan’ın Pire Limanı’nda, El. Venizelos isimli kruvaziyerin, yolcu ve mürettebatta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesi nedeniyle karantina altına alındı. CNN TÜRK canlı yayınına bağlanan Atina Büyükelçisi Burak Özügergin son durumu anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İspanya ve Türkiye’deki bazı limanlara uğradıktan sonra Pire Limanı’na geldiği belirtilen gemide en az 120 kişide Kovid-19 tespit edildiği belirtildi.

34’ü mürettebattan, toplam 383 kişi bulunan gemideki yolcular arasında Türk vatandaşlarının da bulunduğu öğrenildi.

CNN TÜRK canlı yayınına bağlanarak son durumu aktaran Atina Büyükelçisi Burak Özügergin  “Kaptan ve mürettebatın 36’sı Yunan, 160 Trük ve 187’de Ukrayna, Endonezya gibi üçüncü ülke vatandaşı. Toplamda 383 mürettebat var. Bize gemide  yeterince sağlık önlemlerinin alındığı söylendi.  Ayrı ayrı kamaralara yerleştirilmiş mürettebat. Geminin 1600 yataklı olduğu ifade ediliyor.  Dolayısıyla en azından teorik olarak gemide yer  var.  Sağlık ekipleri kontrolleri yapmak adına gemiye gidiyor ve gerekli durumlarda mürettebatı karaya çıkardığı sağlık hizmetlerini burada veriyor. Tedavi için pozitif çıkanları kıyıya almışlar. Kaç kişiyi aldılar şu aşamada açıklamadılar. “ ifadelerini kullandı.