Dilek hemşire virüse yenik düştü

Video: Dilek hemşire virüse yenik düştü

Yıllarca birçok hastaya yardım eli uzattı. Hayata olan bağlılığı ile hastanenin biricik hemşiresiydi. Koronavirüs salgını başladığında 34 haftalık hamile olduğunu öğrendi. Maalesef virüse yakalandı. Bebeğini sezeryanla dünyaya getirdi. Onu da birkaç saniye gördü. Hemşire Dilek Akçabelen'den acı haber geldi. Yeni doğmuş bebekle annesini koronavirüs ayırdı.

10 yıl boyunca hastanede çalıştı. Onun için hasta yoktu, herkes ailesi gibiydi. Sevimliliği ile sıcak kanlılığı ile hastanedekilere her daim moral verdi.

Hayata dolu dizgin tutunmuştu. Yaşamayı insanları çok seviyordu. Hastanenin en neşeli hemşiresiydi Dilek Akçabelen. 30 yıllık kısacık ömrüne neler sığdırmamıştı ki. Doğayı çok severdi, dalış yapar, yamaç paraşütü yapardı. Kendini güvenle doğaya bırakırdı.

Hayatını Tansu Akçabelen ile birleşirdi. Çiftin büyük aşklarının meyvesi oldu. Dilek hemşire 34 haftalık hamile olduğunu öğrendi.

Sonra koronavirüs salgını başladı. Aşkla bağlı olduğu mesleğine ara verip doğum iznine çıktı. Ancak ne yazık ki koronavirüs ile enfekte oldu.

Herşey yolunda gidiyordu. Ailesine virüsü yeneceğini söyledi. Doktorlar bebek için harekete geçti.

Dilek hemşirenin durumu ağırlaştı. Entübe şekilde tedavisi süren ancak Dilek hemşirenin akciğerlerinin iflas ettiği ortaya çıktı. Dünyaya getirdiği bebeğini bile kucağına alamayan hemşire için Sağlık Bakanlığı da devreye girdi. Ancak tüm aramalara rağmen uygun donör bulunamadı.

Sezeryan ile dünyaya getirdi bebeğini birkaç saniye gördü. Bu dünyadan göçüp gitmeden önce tanıştılar ancak birbirlerine veda edemediler.

Koronavirüse direnemeyen Dilek hemşire hayata veda etti. Ailesi organ bağışı için çağrıda bulundu.

Dilek hemşire Zonguldak'ta toprağa verilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS