DSÖ Direktörü Türkiye'ye geliyor | Video

DSÖ Direktörü Türkiye'ye geliyor | Video

Koronavirüs ile mücadele sürecinde Türkiye önemli bir ismi ağırlayacak. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge Türkiye'ye geliyor. Kluge, hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşecek, hem de Bilim Kurulu üyeleriyle biraraya gelecek. DSÖ Direktörü, ziyareti kapsamında hem koronavirüsle mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunacak. Hem de Türkiye'nin sağlık sistemi hakkında bilgi alacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge Türkiye'ye geliyor. Kluge, koronavirüsle mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunacak Türkiye'nin sağlık sistemi hakkında bilgi alacak.

Kluge, ziyareti kapsamında ilk olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelecek. İkili görüşmenin ardından Bakan Koca ve Kluge, korona virüs Bilim Kurulu üyeleriyle görüşecek.
Toplantıda, salgınla mücadelede alınan önlemler, tedavi protokolleri, korunma tedbirleri masaya yatırılacak. Türkiye'deki veriler ışığında salgının seyri değerlendirilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ayrıca, DSÖ ve Türkiye arasındaki iş birliği konuları ele alınacak. Toplantının gündeminde aşı ve ilaç çalışmaları da yer alacak.

Toplantının ardından Bakan Koca ve DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge, ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Ziyaret, İstanbul'da 2021 yılı başından itibaren faaliyete geçmesi planlanan insani ve sağlık acil durumlarına hazırlıklılık ve yanıt DSÖ Ofisi açısından da büyük bir önem taşıyor. KOVİD-19 da dahil olmak üzere sağlık acil durumları ve salgın hastalıklar konusunda da faaliyet gösterecek ve alanında tek olacak ofis, DSÖ açısından da büyük bir önem taşıyor.

Ziyaret sırasında ofisin açılmasına ilişkin nihai anlaşmaların Sağlık Bakanı Koca ile Kluge arasında imzalanması planlanıyor.