Düğün sezonu ne zaman açılacak? Bilim Kurulu Üyesi tarih verdi

Video: Düğün sezonu ne zaman açılacak? Bilim Kurulu Üyesi tarih verdi

CNN TÜRK'e konuşan Bilim Kurulu Üyesi Profesör Seçil Özkan, "Düğün sezonu ne zaman açılacak?" sorusuna "11 Temmuz'dan sonra toplu düğün organizasyonları yapılabilir" yanıtını verdi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Seçil Özkan, CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında Türkiye'deki normalleşme adımlarıyla ilgili soruları yanıtladı.

Evlenecek çiftlerin merakla beklediği "Düğün sezonu ne zaman açılacak?" sorusunu da yanıtlayan Prof. Dr. Özkan, "Normalleşme takviminin 8. haftası yani 11 Temmuz'dan sonra da bu tür toplu düğün organizasyonları yapılabilir. Bunlar yapılırken de maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Ancak bu söylemlerimin hepsi rakamlara bağlı" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Seçil Özkan, şöyle devam etti:

"Bilim Kurulu'nda temel olarak şunu konuştuk. Bilimsel yayınlara dayalı olarak ilk normalleşme adımlarının ardından adım adım neler açılabilir onu konuştuk. Ancak bu söyleyeceklerim salgın seyrinin aşağı yönlü hareketiyle mümkün. Her şey yolunda gider ve salgın eğrisi aşağı yönlü giderse normalleşme takviminin başladığı tarihten itibaren ilk 4 hafta sonunda 50 kişilik organizasyonlar yapılabilir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS