Düşman hedefi kendisini de patlatarak imha ediyor

Düşman hedefi kendisini de patlatarak imha ediyor

Yıllardır Türk güvenlik güçleriyle başarılı operasyonlara imza atan yerli kamikaze İHA Kargu, 10'a yakın ülkeye ihraç edildi. Yerli kamikaze İHA'yı geliştiren STM'nin Genel Müdürü Özgür Güleryüz de "Kargu"yu CNN TÜRK Muhabiri Ahmet Türkeş'e anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Savaş ortamında başarısını kanıtlayan kamikaze İHA Kargu, yerli savunma firması STM tarafından geliştirildi. Gece gündüz görev yapan kamikaze İHA’yı radarda tespit etmesi son derece güç. Üstelik hassas vuruş kabiliyeti ile hedefleri başarıyla imha ediyor.

Türkiye'nin ilk mini vurucu İHA'sı Kargu, Türkiye’de operasyon kabiliyeti olan neredeyse tüm güvenlik kurumları tarafından kullanılıyor. Hedefi imha etme kabiliyetinin yanı sıra gözetleme görevleri de gerçekleştirebilen Kargu'ya ilişkin detayları, STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz CNN TÜRK’e anlattı.

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, Kamikaze İHA’nın 2018’den beri Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde olduğunu ve gelen geri bildirimlerle KARGU’nun sürekli geliştirildiğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KAMİKAZE İHA KARGU’DAN İHRACAT BAŞARISI

STM Genel Müdür Özgür Güleryüz, KARGU’nun fiyat olarak muyadillerinin neredeyse yarı fiyatında bir maliyete sahip olduğunu söyleyerek fiyat avantajına dikkat çekti. Ayrıca Kamikaze İHA Kargu’nun ihracat başarısı yakaladığına dikkat çeken Güleryüz, “10’a yakın ülkeye ihracat gerçekleşti, 15 ülke ile de sıcak görüşmeler sürüyor” ifadelerini kullandı.