E-Tanzim siparişleri nasıl hazırlanıyor?

E-Tanzim siparişleri nasıl hazırlanıyor?

İlk olarak Ankara'da uygulamaya konulan internet üzerinden tanzim satış İstanbul'da da başladı. Peki epttavm.com'dan yapılan satışlara ilgi nasıl? Satılan ürünler nerede, nasıl hazırlanıyor? CNN TÜRK Muhabiri Mustafa Berber'in haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK Muhabiri Mustafa Berber, internetten tanzim satış için kullanılan soğuk hava deposuna gitti ve siparişlerin hazırlanma sürecini aktardı.

Ürünler tartılıyor, kilosuna göre kutulanıyor ve üzerlerine etiketleri yapıştırılarak kargolanmaya hazır hale getiriliyor. İlk olarak ilçelerde tanzim satışların başlamasından sonra epttavm.com adresinden de internet üzerinden tanzim satış işlemleri başlamıştı. İlk olarak Ankara'da uygulamaya konulan internetten tanzim satış İstanbul'da da hizmete girdi. Vatandaşların epttavm.com adresi üzerinden verdiği siparişler sisteme düşüyor ve hemen ardından ürünlerin hazırlanma süreci devreye giriyor. Tanzim satış siparişleri, türü ve kilosuna göre ayrı ayrı kutularda hazırlanıyor. Üzerlerine adres bilgilerinin olduğu etiketler yapıştırılıyor. Gideceği ilçelere göre sınıflandırılıp teslimata hazır hale getiriliyor. Ankara'daki soğuk hava deposundaki gerçekleştirilen bu işlemlerin ardından siparişler vatandaşlara teslim edilmek üzere yola çıkıyor. Eğer siparişler saat 14:00'e kadar gerçekleştirirlerse, ürünler aynı gün içerisinde vatandaşlara teslim ediliyor. Aynı tanzim satış noktalarında olduğu gibi epttavm'de de 3 kilogram sınırı var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

epttavm'de en çok hangi ürünler var?

Yetkililer tıpkı tanzim satış çadırlarında olduğu gibi bütün ürünlere yoğun talep olduğunu söylüyor. Bütün ürünler vatandaşlar tarafında eş zamanlı olarak tüketiliyor. Vatandaşlar e-tanzim satışta internet üzerinden biber, domates, salatalık, patlıcan, kuru soğan, patates gibi gıda ürünlerini sipariş edebiliyor.