Edirne’de ‘Tunca 3/Panzehir’ operasyonu: 30 gözaltı

Edirne’de ‘Tunca 3/Panzehir’ operasyonu: 30 gözaltı

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ve Edirne İl Jandarma Komutanlığı'nın ortak çalışması ile 300 polis ve jandarma personelinin katıldığı Tuna-3 Panzehir Operasyonu gerçekleştirildi. Aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alındı. Detaylar CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Caner Emre Kınacı'nın haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ile İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ‘Tunca 3/Panzehir’ adı verilen operasyon kapsamında uyuşturucu satıcılarına yönelik 45 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyona komando timleri ve özel harekat polisleri eşliğinde 300 personel katıldı. Narkotik, bomba arama ve toplumsal olaylara müdahale köpekleri de aramalarda kullanıldı.

Çavuşbey, Nişancıpaşa, Karaağaç, Yıldırım Beyazıt, Yancıkçı Şahin ve Fatih mahalleleri ile Süloğlu ilçesindeki baskınlarda 271 gram metamfetamin, 321 gram esrar, 11 kök kenevir, uyuşturucu içiminde kullanılan çok sayıda aparat, yivsiz av tüfeği, 4 uyuşturucu hap, 2 hassas terazi, fişek tabir edilen satışa hazırlanmış esrar ve metamfetamin ile uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 10 bin lira ele geçirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Operasyonda, aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alındı. Bazı firari şüphelilerin ise aranmasına devam edildiği öğrenildi.