Effie Ödülleri sahiplerini buldu

Video: Effie Ödülleri sahiplerini buldu
Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından düzenlenen Effie <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> Reklam Etkinliği Yarışması 2016 yılı kazananları belli oldu.

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması 2016 yılı kazananları belli oldu.

Türkiye'de en etkili reklamlara imza atan reklam ajansları bu yıl 8. Kez ödüllendirildi. 42 ülke ve 6 bölgede düzenlenen Effie Ödülleri'nin Türkiye ayağında bu yıl 15'i özel ödül olmak üzere 36 kategoride 95 ödül dağıtıldı.

28 altın, 25 gümüş ve 42 bronz Effie Ödülü'nün sahiplerini bulduğu yarışmada en fazla başvuru yapılan kategoriler; Yeni Doğanlar/Relansman, Özgün Marka Deneyimi, İnternet-Telekom ve bu yıl ilk kez açılan Markalı İçerik oldu.

TBWA, Leo Burnett İstanbul, Güzel Sanatlar, Karpat ödül alan reklam ajanslarından bazıları...

Effie 2016 Jüri Başkanı ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, rekor başvuru sayısına dikkat çekerek, "Niceliksel artışı önemsiyoruz, ancak daha önemlisi niteliğin yükselmiş olması" dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS