Elazığ ve Malatya’da okullar ne zaman açılacak? Bakan Soylu açıkladı!

Video: Elazığ ve Malatya’da okullar ne zaman açılacak? Bakan Soylu açıkladı!

Elazığ, Sivrice’de meydana gelen 6.8’lik deprem sonrası “Okullar ne zaman açılacak?” sorusu bölgedeki öğrenciler tarafından sorulmaya başlanmıştı. Kısa süre önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan ilk bilgilendirme gelmişti. Bugün ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ ve Malatya’da okulların ne zaman açılacağını duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ ve Malatya’da okulların hangi tarihte açılacağını duyurdu. Bir süredir deprem bölgesinde olan Bakan Soylu, bölgedeki durumla ilgili bilgilendirmeler yaptığı toplantıda Elazığ’ın tamamında Malatya’nın ise bazı ilçelerinde yarıyıl tatilinin uzadığını belirtti.


ELAZIĞ VE MALATYA’DA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?


Bakan Soylu'nun açıklaması şöyle; Elazığ'ın tamamında, Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde okullar 10 Şubat'ta açılacak. Yarıyıl tatili devam eden Fırat Üniversitesi'nin de 17 Şubat'ta açılması uygun görüldü. 200 civarı okuldan 10'u hasarlı ve yıkılacak. 


BAKAN SELÇUK İNCELEME SONRASI KARAR VERİLECEĞİNİ BELİRTMİŞTİ


Konuyla ilgili detayları katıldığı bir programda aktaran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu uzmanlık işi. Gerekli raporlar ortaya çıkınca Valilik gerekli açıklamayı yapacaktır” ifadelerini kullanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama ile birlikte bölgede yarıyıl tatilinin uzayacağı kesinleşmiş oldu.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS