Elvan ve Gül TÜSİAD yönetimiyle bir araya geldi | Video

Video: Elvan ve Gül TÜSİAD yönetimiyle bir araya geldi | Video

Ekonomi ve hukukta reform görüşmeleri başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Adalet Bakanı Abdülhamid Gül, TÜSİAD üyeleri ile bir araya geldi. İki bakan iş dünyasının görüşlerini dinledi. Bakan Elvan görüşmenin verimli geçtiğini açıkladı. TÜSİAD'dan da "Reformların yapılacağına inanıyoruz" açıklaması geldi.

Başkent gündemi İstanbul'a taşındı. ekonomi ve hukukta yapılacak reformlar öncesi ilk toplantı gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül TÜSİAD üyeleriyle bir araya geldi.

Dolmabahçe Çalışma Ofisinde yaklaşık 3 saat süren görüşmeye, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal da katıldı. Toplantı basına kapalı gerçekleşti.

İş dünyasının beklentileri, önerileri, salgın süreci ve reform adımları masada konuşulan konular arasında yer aldı.

Toplantı sonrası Lütfi Elvan resmi sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, görüşmenin verimli geçtiğini açıkladı. Görüşmeleri önümüzdeki günlerde sürdüreceğiz dedi.

TÜSİAD'da toplantıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. "Reformların, yatırım ortamı bakımından çok önemli olacağını düşünüyoruz." denilen açıklamada; iş dünyası paydaşları ile iletişimin süreklilik arz etmesini önemsiyor, yapılacak tüm istişareler çerçevesinde reform adımlarının atılacağına inanıyoruz. Sayın bakanlarımıza bugün sağladıkları istişare ortamı için içtenlikle teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Daha sonra bakanlar bu kez TOBB üyeleriyle bir araya gelecek. Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS