Emine Erdoğan'dan pandemiye karşı dayanışma mektubu

Video: Emine Erdoğan'dan pandemiye karşı dayanışma mektubu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadın devlet başkanları, lider eşleri, ve uluslararası kuruluşların temsilcilerine koronavirüs salgını dolayısıyla birer mektup ile el emeği nakışlı maskeler ve gül suyunun yer aldığı hediyeler yolladı. Kadın devlet başkanlarından Emine Erdoğan'a koronavirüse karşı dayanışma teşekkürü geldi.

Kadın devlet başkanları, lider eşleri ve uluslararası kuruluşların temsilcileri, kraliçe ve prensesler, koronavirüs nedeniyle gönderdiği şifa temennilerini içeren mektubu ile salgınla mücadele sürecinde gösterdiği dayanışma ve hassasiyetten ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a teşekkür mesajları yolladı.

Edinilen bilgiye göre, Emine Erdoğan, bir süre önce 150 ülkedeki kadın devlet başkanları, lider eşleri, uluslararası kuruluşların temsilcileri ve kraliyet mensuplarına, koronavirüs salgını dolayısıyla birer mektup ile gül suyu, gül kolonyası ve yağı, Olgunlaşma Enstitülerinin Türk kültürüne has Selçuklu motiflerini kullanarak işlediği nakışlı maskelerin yer aldığı hediyeler göndererek Türk halkının şifa dileklerini iletti.

Emine Erdoğan, Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Arapça olarak gönderdiği mektubunda salgının tüm dünyayı daha önce benzeri görülmemiş bir mücadeleye sürüklediğini dile getirdi. Emine Erdoğan mektubunda, Mevlana'nın "Her zorluğun sonunda doğan bir ışık vardır. Eğer elleriniz diken yaralarıyla kan revan içinde kaldıysa, güle dokunmanıza çok az kalmış demektir" sözlerine de yer verdi..

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping'in eşi Peng Liyuan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'nın kızı Laura Mattarella başta olmak üzere Norveç Kraliçesi , Belçika Kraliçesi, Danimarka Kraliçesi, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in eşi Mareva Grabowski'nin da aralarında olduğu çok sayıda isim mektuba karşılık verdi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in eşi Ingrid Schulerud, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'ın eşi Amelie Derbaudrenghien de mektup ve hediyenin kendisini hem mutlu ettiğini hem de onurlandırdığını dile getirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS