Emre Erçiş'e saldıran iki şüpheli tutuklandı

Emre Erçiş'e saldıran iki şüpheli tutuklandı

İstanbul Fatih'te gazeteci Emre Erciş'e silahlı saldırı düzenleyen iki şüpheli yakalandı. Saldırganların motosikletle olayı gerçekleştirdikten sonra lüks otomobille kaçtıkları anlara dair görüntüler de ortaya çıktı. Polis, saldırının azmettiricilerini yakalama çalışmalarını sürdürüyor..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Motosiklete bindiler, silahlı saldırı düzenlediler. Ardından lüks otomobille kaçtılar. Gazeteci Emre Erciş'e silahlı saldırı düzenleyen iki şüpheli böyle yakalandı.

Gazeteci Emre Erciş, 12 Ağustos günü evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Saldırı esnasında yanında kızı da olan Erciş, iki bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan Erciş'in tedavisi sürerken İstanbul organize polisi olayla ilgili çalışma başlattı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüphelilerin görüntülerine ulaştı. Görüntülerde, iki şüpheli bir adresin otoparkından silahlı şekilde motosiklete biniyor. Ardından silahlı saldırıyı gerçekleştiriyor. Saldırganlar daha sonra lüks bir otomobille binerek kaçıyor. Organize ekipleri iki saldırganı gözaltına aldı. Kaçtıkları araca da suç delili olarak el konuldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gözaltına alınan iki zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Polis ekipleri, kimliği belirlenen bir saldırganla, olayın azmettiricilerini yakalama çalışmalarını sürdürüyor.