Erdoğan’dan terörle mücadele mesajı

Erdoğan’dan terörle mücadele mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meclis açılışında dikkat çeken mesajlar verdi. "Terör örgütlerinin enselerindeyiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin saldırısına işaret ederek “Tek tük eylemler hainlerin son çırpınışı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajlarında yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi revizyonu başlıkları dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaklaşık 8 ay sonra seçim var” dedi. Meclisin son yasama yılını seçim vurgusu ile açtı. Erdoğan, Mersin saldırı sonrasında terörle mücadele başlığına ayrı vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meclisin açılışında “Teröristlerin giriştikleri tek tük eylem teşebbüsleri, inşallah bu hainlerin son çırpınışlarıdır. Güvenlik güçlerimizle, askerimizle ve istihbarat teşkilatımızla teröristlerin her an ensesindeyiz. Tehditleri kaynağında yok ederek, ülkemizin güvenliğini, ‘bir gece ansızın gelebiliriz’ ifadesiyle uygulamaya devam ediyoruz.” mesajları verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve sözü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine getirdi. Son yasama yılında sisteme ilişkin tamamlayıcı reformların yapılacağı sinyalini verdi. Erdoğan ardından sözü "İçimizde ukde kalan bir mesele" diye ifade ettiği anayasa değişikliğine getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yeni dönem meclisimizin, Türkiye’yi, hakkı olan Yeni Anayasa’yla buluşturarak, darbe dönemlerinin son izini de sileceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı açıklayacağı vizyon belgesinin de sloganı olacak ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ başlığına da meclisteki konuşmasında ayrı bir parantez açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023’te milletimizin huzuruna yeni bir sözle çıkıyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını, milletimizin asırlık hayallerini hayata geçirme dönemi haline dönüştürmekte kararlıyız.” Sözlerini kullandı.