Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı

Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında gündeme dair soruları yanıtladı. Faiz hedeflerinin "Yıl sonuna kadar tek haneye düşürmek" olduğunu söyleyen Erdoğan, enflasyonda düşüş emaresinin Ocak’tan itibaren görüleceğini belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında faizde hedef yıl sonuna kadar tek haneye indirmek dedi. Yatırımcılara çağrı yaptı. Enflasyonda düşüş için yıl başını işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni asgari ücret ile ilgili çalışmaların sürdüğünü Aralık'ta adım atacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili çalışmanın son aşamada olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şubat’ı bile değil Ocak’tan itibaren emarelerini net göreceğiz. Ben enflasyondan önce şu anda faize bakıyorum. Faiz yüzde 12’ye indi. Bundan sonra yuları sıkma yok. Daha aşağı inecek. Daha aşağı inerek enflasyonu da baskılayacak, onu da aşağı indirecek. Bu bizim temel ilke şimdi şu ana kadar yaptığımız asgari ücret tespit rakamları noktasında son asgari ücret rakamını da Aralık’ta yapacağız. Aralık’ta bu konu üzerinde arkadaşlarımız çalışıyorlar. Tekrar değerlendirmeleri yapıp yeni adımı da yılsonu itibariyle atacağız. Bu konuda 2023’e girerken çok daha farklı ve güçlü şekilde gireceğiz. Vedat beyin alanına girmeyeyim. Haksızlık yaparım. Kendi açıklasın. Son aşamaya çalışmayı getirdiklerini biliyorum. Bize sunduklarında değerlendirmelerimizi yapacağız.” sözlerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı