Eşini öldürüp cansız bedeniyle 2 saat dolaşmıştı... Mahkeme cezada indirime gitti

Video: Eşini öldürüp cansız bedeniyle 2 saat dolaşmıştı... Mahkeme cezada indirime gitti

Boşanma aşamasındaki eşi Fatma Erdoğan'ı başından vurarak öldürdü. Ardından saatlerce arabada cesedi yanında gezdirdi. Mahkeme eşini öldüren Eren Erdoğan hakkında ağırlaştırışmış müebbet hapis cezası verdi. Ardından cezada indirim uygulayarak müebbete çevirdi. CNNTÜRK muhabiri Ceylan Sever’in haberi.

22 yaşındaki Fatma Erdoğan ile 23 yaşındaki Eren Erdoğan sadece 4 ay evli kaldı. Genç kadın şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açıp uzaklaştırma kararı aldırdı.

İkili 16 Mart 2019’da İstanbul Esenler'de bir AVM’de buluştu. Ardından Fatma Erdoğan, 155 Polis İhbar Merkezini arayarak, "Davalık olduğum eşim beni esir tutuyor, şu an araca kilitledi" diye ihbarda bulundu.

Bu görüşmeden yaklaşık 15 dakika sonra Eren Erdoğan, tabanca ile 2 el ateş ederek Fatma Erdoğan'ı öldürdü. Eşinin arabadaki cansız bedeniyle 2 saat dolaşan katil zanlısı, daha sonra teslim oldu.

Savcılık Eren Erdoğan'ın "Eşini kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Ruhsatsız silah ya da mermi taşıma" suçlarından da 13 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istedi.

Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, tutuklu sanık Eren Erdoğan, ses ve görüntülü bilişim sistemi ile bağlandı. Fatma Erdoğan’ın ailesi ve tarafların avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Son sözü sorulan Eren Erdoğan, "Pişmanım. Üzgünüm. Böyle bir şey olmasını istemiyordum. Tasarlayarak, planlayarak bu suçu işlemedim’’ dedi.

Mahkeme ayrıca sanığı "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’’ suçundan 2 yıl 9 ay 10 gün hapis, "Ruhsatsız silah bulundurma" suçundan da 6 bin lira adli para cezasına çarptırdı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS