Eski TBMM sığınağı dijital sanat merkezi oldu

Eski TBMM sığınağı dijital sanat merkezi oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 1924 ile 1960 yılları arasında hizmet veren binasının olağanüstü durumlarda milletvekillerinin çalışmalarına devam etmesi için yapılan sığınağı restore edildi. Yenilenen sığınak, sanat sergisine çevirildi. Sığınakta açılan ilk serginin açılışını da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eski Meclis binasının sığınağı, sergi alanına çevrildi. Dijital sanat ve görsel iletişim çalışmaları için özel bir mekan haline dönüştürüldü. Sığınaktaki ilk sergiyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açtı.

Ankara Ulus'ta bulunan ve günümüzde Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan eski Meclis binasının sığınağı, Kültür ve Turizm Bakanlığınca restore edildi. Meclis'in olağanüstü koşullarda çalışmasını sağlama amaçlı kullanılan sığınak, modern sanat çalışmalarının yeni mekanı oldu. Bakan Ersoy sığınakta dijital sanat ve görseli iletişim alanında sergiler, atölye çalışmaları yapılacağını ifade etti.

Avrupa'nın 100 yaratıcı genç yeteneği arasında gösterilen tasarımcı Tamer Nakışçı'nın 'Sübliminal' isimli sergisi hafta için ziyaret edilebilecek.