Son Dakika

Evinin bodrumunu seraya çevirmiş

A A

23.10.2021 - 16:42 Son Güncelleme:

Evinin bodrum katını seraya çevirmişti. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nın operasyonunda yakalandı. Şüphelinin kaldığı adreste çok sayıda silah da ele geçirildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ihbar üzerine kent genelinde uyuşturucu pazarlayan bir şüpheliyi takibe aldı. Şüphelinin Silivri Selimpaşa Merkez Mahallesi'ndeki evinde ürettiği uyuşturucuyu torbacı olarak tabir edilen satıcılara dağıtacağı belirlenince operasyon için düğmeye basıldı.

Jandarma ekiplerinin şüphelinin adresine düzenlediği operasyonda, 5 kilogram işlenmiş uyuşturucu madde ile işlenmeye hazır halde 650 kök bitki ele geçirildi.

Adreste yapılan aramalarda ayrıca arı kovanlarının içerisine gizlenmiş 4 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet tüfek ve hassas terazi ile çok sayıda sera malzemesi ele geçirildi.

Yaşadığı evin bodrum katını uyuşturucu imalathanesine çevirdiği belirlenen ve operasyonda gözaltına alınan şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen şahısların yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.