Feyzioğlu: Barolar beni protesto etmekte haklıydılar | Video

Feyzioğlu: Barolar beni protesto etmekte haklıydılar | Video

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, baroların Ankara yürüyüşünü CNN TÜRK'te değerlendirdi. Feyzioğlu, "Yürümek yerine biz Meclis'te diyalogla bu işin makul bir noktada çözüleceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yürüme eylemi yerine diyalogla sorunların çözülmesi gerektiğini vurguladı. Baroların kendisini protesto etmesini değerlendirdi. "Gelme seni protesto edecekler dedi. Ben de dedim ki haklarıdır beni protesto etmek, etsinler. Ama yeter ki bu işi çözelim. Ben zaten oraya işi çözmüş ve çözüldüğünü söylemeye gittim" dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, CNN TÜRK ekranlarına konuk oldu. Feyzioğlu'nun gündeminde baro seçim sistemiyle ilgili yapılması düşünülen değişiklik vardı. Çoklu baro sistemine karşı olduğunu belirtti. Hakkındaki "Gizli gizli çoklu baro sistemini destekliyor" iddialarına tepki gösterdi. "Gizli gizli arkada çoklu baroyu destekleyip, kamuoyunun önüne çıkıp, bu kadar güçlü bir şekilde 'Çoklu baro yanlıştır, sebepleri de şudur' diyen bir insanım. Artık bu tamamen komplo teorisi" şeklinde konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Metin Feyzioğlu, taraf tuttuğu ile ilgili söylemlere de yanıt verdi. "Ben ne iktidarcıyım ne bir partim var. Ama milli bir mesele olduğunda ben devletin yanındayım. Çünkü o devlet hepimizin devleti, bizim çatımız" ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu, İstanbul Barosu'yla ilgili de konuştu. "İstanbul Barosu bölünmesin diye çırpınıyorum. Ben çırpınıyorum. İstanbul Barosu bölünmesin diye Anadolu çırpınıyor" dedi.