Fırat'ın doğusuna operasyon

Video: Fırat'ın doğusuna operasyon
<a class="in-news-link" href="/turk-silahli-kuvvetleri" target="_blank" title="Türk Silahlı Kuvvetleri haberleri">Türk Silahlı Kuvvetleri</a>'nin <a class="in-news-link" href="/firat" target="_blank" title="Fırat haberleri">Fırat</a>'ın doğusuna <a class="in-news-link" href="/operasyon" target="_blank" title="operasyon haberleri">operasyon</a> için hazırlıkları tamam. Takviye amaçlı sınıra gönderilen birliklerin eğitimleri de sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusuna operasyon için hazırlıkları tamam. Takviye amaçlı sınıra gönderilen birliklerin eğitimleri de sürüyor.

Hazırlıklar son aşamaya geldi. Asker ise sıfır noktasında eğitimde. Yurdun farklı bölgelerinden Suriye sınırına gönderilen birliklerin sevkiyatı tamamlandı. Hatay'ın Altınözü ilçesine giden birlikler sınırın sıfır noktasında eğitimdeydi. Zırhlı Tow taşıyıcılar sınır hattında manevra ve devriye görevini yaptı. Komandolar da bölgedeydi. Tam teçhizat hazırlanan birlikler mayın arama ve gözetleme eğitimi yaptı. Komandoların ellerinde Makina ve Kimya Endüstrisi tarafından üretilen milli keskin nişancı tüfeği KNT 76 vardı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS