Firdevs’e nasıl kıydınız?

Firdevs’e nasıl kıydınız?

Gaziantep’te beş yaşında çocuğu babası evde darp edilmiş halde buldu. Hastaneye kaldırılan küçük kızın darp edildiği ve günlerce aç bırakıldığı ortaya çıktı. Çocuğun tedavisi yoğun bakımda sürüyor. Gözaltına alınan annesi, mahkemece tutuklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Günlerce aç bıraktı. Darp edip gözünü morarttı. Küçük Firdevs, yoğun bakıma kaldırıldı. O şiddeti uygulayan annesi ise tutuklandı.

Akıllara durgunluk veren olay Gaziantep’te meydana geldi. Zeytin işçisi olarak çalışan Cihan Yıldız, birkaç gündür evde yoktu. Eve geldiğinde kızı Firdevs’in gözlerinde morluk gördü. Küçük kızın kollarında ısırık ve yara izleri de vardı. Baba Yıldız, hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Beş yaşındaki Firdevs, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Muayenesinde darp edildiği ve aç bırakıldığı ortaya çıktı. Küçük kız, tedavi için hemen yoğun bakım servisine alındı. Yüzde 50 zihinsel engelli raporu bulunan anne Yıldız, gözaltına alındı. İfadesi sonrası İl Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'ne götürüldü.

Olay sonrası Gaziantep Valisi Davut Gül’den açıklama geldi. Gül, “Çocuklar, devlet korumasına alınmıştır. Şüpheli kişi mahkeme tarafından tutuklanmıştır" ifadelerini kullandı.

Baba Cihan Yıldız, tutuklanan eşinin serbest bırakılmamasını istedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Seyir halinde tartışan otomobil sürücüleri, yolcu indiren otobüse çarptı: 5 yaralı

Seyir halinde tartışan otomobil sürücüleri, yolcu indiren otobüse çarptı: 5 yaralı